TRT 1 Rastgele Programına Nasıl Başvuru Yapılır?

TRT 1 Rastgele Programına Nasıl Başvuru Yapılır?

Rastgele programına katılabilmek için öncelikle rastgele.tv/basvuruformu/ adresine girerek bir başvuru formu doldurarak yarışmacı olabilmektesiniz. Formu doldurmadan önce baştan sona kadar okuyun. Kendinizi formları değerlendiren kişilerin olduğu konumda düşünün. Bu sayede empati kurarak, istene bilgiyi değil sizden neler beklenmekte onu anlamaya çalışın. Form öyle gelişi güzel doldurarak yarışmacı olamazsınız. Tüm Tv yarışma programlarına katılan yarışmacıları düşünün. Hepsinin dikkat çeken, göz önünde bulunan birtakım özelliği vardır. Kiminin görünümü, kiminin konuşması, kiminin hobileri ya da onları diğer kişilerden ayran herhangi bir özellik. Yarışmacıları bu etmenlere göre seçmelerinin nedeni kanalın reyting alabilmesinin istemektir.

Peki Rastgele programına nasıl başvuru yapılır?

Eğer siz de Şoray ile programda yer almak istiyorsanız bu şansı kaçırmayın. Formu doldurmadan önce formdaki soruları bir gün boyunca düşünün. Verebileceğiniz en güzel, en iyi cevapları hazırlayın. Sonrasında telefonla mülakata dahil olacaksınız. Mülakatın devamında size verilecek olan gün ve saatte birebir mülakata çağrılacaksınız. Bu mülakata geleceğiniz için sizin yol ücretiniz karşılanacaktır. Mülakat sırasında sorulara verdiniz cevaplara karşılık arka planda Şoray’ın karşısında olduğunuz düşünülerek reytingleri nasıl etkilediğiniz hesaplanacak. Bu nedenle mülakat esnasında aklınızdan bir an bile olsa reytingleri çıkartmayın ve buna göre sorulara cevap verin. Unutmamak gerekir ki Rastgele yarışma programı biraz da olsa İlker Ayrık’ın programına benzemektedir. Yani içinizde bulunan renkli ve komik kişiliğinizi mülakat esnasında orada bulunan jüri üyelerine gösterin. Tavsiyemize uyun, somurtkan ve ciddi durmayın. Ciddi durmanız size Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında avantaj sağlayabilir fakat bir Rastgele yarışmacısı olacaksınız bu durum size dezavantaj getirir. Tabii bu söylediklerimiz işin son kısımları. Öncelikle sizlere verdiğimiz bilgiler doğrultusunda başvuru formunu doldurunuz. Yarışmanın fragmanında ki kişiler size, aranan yarışmacı kriterleri hakkında bilgi verecektir. Aslında yarışma konsepti küçük bir Survivor Parkurunu andırmakta.

Şoray Uzun tarafından sunulan yarışmanın konsepti diğer yarışmaların aksine ne yetenek ne de bilgi gerektiriyor. Bu yarışmanın temel noktası şans üzerine. Yarışmayı kazanmak için sadece şansınıza güvenmelisiniz ve strafordan olan bir kapıyı kırabilecek kadar şevkiniz olması yeterli. Yaptığınız tercihle şansınız yaver giderse kıyafetiniz bile kırışmadan rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.