Tek Yürek Dizisi Ne Zaman Final Yapıyor?

Tek Yürek Final Yapıyor! 22. Bölüm Final Bölümü Olacak!

TRT 1 ekranlarından izleyicilerle buluşan yapımlar arasında yer alan Tek Yürek dizisinin final yapacağı açıklandı. Sevilen dizinin yapımcıları Tek Yürek 22. bölümün final bölümü olacağını duyurdu. Geride bıraktığımız yayın sezonunda iyi reyting oranları yakalayan ve bununla birlikte yaz sezonu teklifini kabul eden yapımcı firma hayal kırıklığı yaşadı. Tek Yürek dizisinde sona gelindiği öğrenildi. Bu haberlerin ardından sevilen dizinin hayranları Tek Yürek neden final yapıyor sorusunun yanıtını arıyor. Özellikle internet platformunda ve sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alan dizinin final yapacağına ilişkin detaylı bilgilere sizin için ulaştık.

Tek Yürek Neden Final Yapıyor?

Yayın hayatına girdiği günden bu yana her geçen gün izleyici sayısını artırarak geniş bir hayran kitlesine ulaşan TRT 1 dizisi Tek Yürek, bu başarılı grafiğinden ötürü yaz sezonunda da yayın hayatına devam etme kararı almıştı. Ancak yazın beklenilen reytinglere bir türlü ulaşılamadı. Kış sezonunda gösterdiği başarıyı yaz sezonunda devam ettirilememesi üzerine TRT 1 ile yapımcı firma masaya oturdu ve diziye erken final yapma kararı aldı.

Tek Yürek dizisi Zeytinburnu Belediye’sinin gerçek hikayesini konu ediniyordu. Bununla birlikte daha önce TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor yarışmasının ünlü yarışmacılarından olan Hilmicem İncitepe ile de anlaşma yapılmıştı. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan Hilmicem’in Tek Yürek dizisinde başrol oynaması dahi dizinin istenilen reyting rakamlarına ulaşılmasında yeterli olmadı.

Dizinin ana konusu Zeytinburnu Belediyesi’nin sokak çocuklarının elinden tutmasını ve onlara iyi bir hayat kurmasını konu ediniyordu. Gençlerin dünya şampiyonluğuna kadar nasıl yükseldiğini anlatan dizinin gerçek olaylara dayanan bir hikayesi bulunuyordu. Fakat dizi ne yazık ki yeterli sayıda reyting rakamlarına ulaşamadı. Bu kayıpta öne çıkan nokta ise dizinin yayın tarihi olarak kabul edildi. Çünkü Tek Yürek dizisi sezon arasında başladığı için reyting kayıpları yaşaması kaçınılmaz oldu.

Tek Yürek 22 Bölüm Final

Ekonomik beklentilerin karşılanmaması sebebiyle Tek Yürek dizisine erken final yapma kararı alındı. Bu karar doğrultusunda Tek Yürek 22. bölümü ile TRT 1 ekranlarına ve hayranlarına veda edecek.