Talat Bulut 40’ın Konuğu Oldu

Talat Bulut 40’ın Konuğu Oldu

Kanal D haber başkanı ve haber sunucusu olan isminden hem başarısı, hem yaptığı iş, hem de güzelliği ile oldukça söz ettiren Buket Aydın‘ın sunmuş olduğu 40 programının bu haftaki konuğu Talat bulut oldu. Bu programda konuklara tam 40 soru soruluyor ve konuk olan kişilerin sadece 2 dakika içerisinde sorulan soruayu yanıtlaması isteniyor. Tüm sorular içinse toplamda 80 dakika veriliyor.

Eğer konuklar bir sorunun cevabını 2 dakikadan az bir sürede yanıtlarsa diğer sorular için Buket Aydın’ın izni dahilinde önceki sorudan kalmış olan dakikalarını ilave edebilirler. Program içerisinde bulunan kırmızı sorular ile konukların kırmızı çizgileri biraz zorlanıyor. Tabi ki konukların her soruda olduğu gibi bu kırmızı sorulara pas deme hakkı vardır. Program sonunda konuklara birde karne veriliyor. Programın kurallarını ve düzenini kısa özet halinde geçtikten sonra şimdi Talat Bulut’un soruları ve verdiği birkaç cevabın derlenmesini şu şekilde sizler için hazırladık.

Buket Aydın: Bir insanın yaşamını ortaya seren nedir?

Talat Bulut: Yaşama bakış açısı, disiplini, eğitimi, yetişme biçimi, ahlaki değerleri bunları sıralayabilirim.

Buket Aydın: Sezon finaline girmiş olan Yasak Elma dizisindeki zengin, kibirli, çapkın bir iş adamını canlandırıyorsunuz. Asıl sorumuz ‘Canlandırdığınız roller kadar beyaz Türk müsünüz?’.

Talat Bulut: Samimiyet ile söylemem gerekirse aslında hiç yok, bizim seyircimiz çoğu zaman rolleri ve o insanı özdeşleştiriyor. Sinema karakterim neyse onu gerçekleştirdim, Beyaz Türk de değilim aslında hatta yakın arkadaşlarım bana Mavi Talat derler. Onun için oynadığım karakterlerle ilgili benden herhangi bir şey bulmak çok zor.

Buket Aydın: Twitter hesabınızdan Cengiz Semercioğlu’na yazmış olduğunuz ‘Benimle ilgili düşündüğünüz gerçekleri yazar mısınız öldükten sonra gözüm arkada kalmasın.’ yazdınız peki bu konuda hiç karşı karşıya geldiniz mi ve asıl sorumuz ‘Öldükten sonra arkanızdan ne yazılmasını isterdiniz?’

Talat Bulut: Ben sosyal medyayı biraz farklı kullanmaya çalışıyorum bir haksızlık varsa müdahale ediyorum. Bunu da aslında mizahi bir şekilde yapmıştım ama sosyal medya çok iğrenç bir mecra o yüzden Türkiye’de bir şeyi doğru akışını sağlamak çok zor.

Buket Aydın: Sosyal medyadaki paylaşımlarınız ve videolarınız çok konuşuldu neden bu kadar tepki alıyorsunuz? Asıl sorumuz ‘Sosyal medyada değişik konseptlerde video paylaşma amacınız nedir?’

Talat Bulut: Aslında biraz muhalefet olma biraz da tepki var videolarımda bu şekilde kendimi yansıtıyorum. Mesela türküler paylaşıyorum çünkü insanların türküden uzaklaştığını düşünüyorum ve bununla ilgili bir kapı açıyorum.

Buket Aydın: Sizin hakkınızda takipsizlik kararı verilen bir taciz davası var ve siz bu konuda ben hiçbir şey yapmadım demediğiniz için çok eleştiri aldınız. Asıl sorumuz ‘Gerçekten taciz iddiasını kesin bir dille yalanlamadınız mı?’

Talat Bulut: Savcılık tarafından aklandım o insanların iftira attığı için tazminat davası var şu an bu konuda çok bir şey söylemeyeceğim. O kişi şu an 21 yaşında ve keşke bu yaptığı tedavi edilebilse. ben bir kız çocuğu babası olarak bu konuya çok üzüldüm ama yapmadığım için çok özgür ve rahatım.

Buket Aydın: O dönem diziden istifa etmeyi hiç düşündünüz mü?

Talat Bulut: Hayır neden edeyim. Haklıyım çünkü.

Buket Aydın: Yeni nesil oyuncuları nasıl buluyorsunuz ve asıl sorumuz ‘Yeni nesil oyuncuları nasıl buluyorsunuz? içlerinde karakter oyuncusu olabilecek kadar iyi oyuncu var mı sizce?’

Talat Bulut: Türkiye de insanlar güzelliğin yetenek olduğunu sanıyor. Bedeninizi ve beyninizi işinizde kullanmazsanız yok olmaya başlarsınız bunun da çok örneği var.

Buket Aydın: Kızınızın taciz iddiaları ile ilgili yorumu ne oldu?

Talat Bulut: Bu duruma karşı inanılmaz bir tavır geliştirdi ve beni savundu.

Buket Aydın: Pınar Avşar ile 3 kez ayrılıp boşandığınız doğru mu?

Talat Bulut: Evet doğru. Tek kişi ile evlilik rekoru kırdım aslında bu iyi bir örnek. 3. evlenmemizde çocuğumuz oldu iyi ki evlenmişim.

Buket Aydın: Ahlakın cinsiyeti var mı?

Talat Bulut: Cinsiyet ayrımcılığı yaparak bu değerlendirilmez bence yoktur.

Buket Aydın: Siz hiç tacize uğradınız mı?

Talat Bulut: Evet hatta bu rahatsız edici boyutlara da geldi. Karşı tarafı da üzmeden kendimi çekmesini hep bildim.

Buket Aydın: Kızınızın bilim insanı olarak yetişmesi size ne hissettiriyor?

Talat Bulut: Kızım bir dönem çok değişken oldu çok farklı meslekler düşündü liseyi bitirdikten sonra da kararı verdi ve doğru mesleği seçtiğini düşünüyorum.