Stranger Things 3. Sezon Netflix’te Başladı!

Stranger Things 3. Sezon Netflix’te Başlıyor! Yeni Sezon Konusu ve Oyuncular

Son yılların en çok beğenilen yapımlarından biri olan Stranger Things dizisinde heyecan yeniden başlıyor. İzleyenleri nostaljik bir gerilime sürükleyen Netflix dizisi Stranger Things 3. sezonuyla 4 Temmuz 2019 Perşembe günü hayranlarıyla buluşuyor.

Her sezonunda nefesleri kesen bölümleriyle dünya çağında üne kavuşan ve geniş bir hayran kitlesi tarafından izlenen Stranger Things dizisinin 3. sezonu da merakla bekleniyor. Tüm dünya ile birlikte Türkiye’den de 4 Temmuz 2019 Perşembe günü resmen yayın hayatına başlayacak olan dizide geri sayım başladı.

Stranger Things 3. Sezon Kaç Bölüm Olacak?

Hatırlanacağı üzere Stranger Things dizisinin ilk sezonu sekiz, ikinci sezonu ise dokuz bölümden oluşuyordu. Dizinin hayranları yeni sezon öncesi yapımcılara ve senaristlere yoğun baskı yaparak yeni sezonda dizinin bölüm sayısını artırmalarını istemişlerdi. Ancak Netflix üzerinden de görüntülenebileceği üzere bu istekler sonuç vermedi. Stranger Things dizisi 3. sezonunda da sekiz bölümden oluşuyor.

Stranger Things 3. sezon bölümlerinin isimleri ise şöyle belirlendi:

  1. Suzie, Do You Copy? (Suzie, duyuyor musun?)
  2. The Mall Rats (Alışveriş Merkezi Fareleri)
  3. The Case of the Missing Lifeguard (Kayıp Cankurtaran Dosyası)
  4. The Sauna Test (Sauna Sınavı)
  5. The Source (Kaynak)
  6. The Birthday (Doğum günü)
  7. The Bite (Isırık)
  8. The Battle of Starcourt (Starcourt Savaşı)

Yine daha önce olduğu gibi Stranger Things 3. sezonunda bölümlerin dördünün yönetmenliğini Duffer kardeşler üstlenirken, 3. ve 4. bölümünü Shawn Levy yönetiyor. Sezonun 5. ve 6. bölümlerinde ise Uta Briesewitz yönetmenlik koltuğunda oturuyor.

Stranger Things 3. Sezon Konusu

Stranger Things’in yeni sezonunda ele alınan konu kuduz fareler ve Sovyet casuslarından yeni kola ve yepyeni alışveriş merkezine kadar Hawkins’te 1985 yazını ekranlara taşıyor. Sevilen kahramanlarımız yine oldukça fantastik ve ürkütücü maceralar atlatacaklar. Bu arada sezonda yenilenen hikaye doğrultusunda kadroya da yeni oyuncular dahil oldu Bunlar; Carry Elwes, Jake Busey, Maya Thurman Hawke olarak dikkat çekiyor. Stranger Things 3. sezonu ile 4 Temmuz 2019 Perşembe günü Netflix’te!