Şili’de Türk Dizisi Çılgınlığı Devam Ediyor.

Şili’de Türk Dizisi Çılgınlığı Devam Ediyor! Sırada Binbir Gece Var…

Türk televizyon tarihinde, dizi yapımları arasında en çok sevilen ve ünü uluslararası çapta yayılan Binbir Gece dizisi Şili televizyonlarında gösterilmeye başlandı. Bir dönemin adından en çok söz ettiren dizileri arasında yer alan Binbir Gece dünyada pek çok farklı ülkede yayın hayatına girdikten sonra Şili de ikinci kez ekranlara gelmeye başladı.

Başrollerinde Türk televizyonlarının sevilen simaları Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in oynadıkları dizi, Şili’de yayın yapan Mega adlı kanalda yayın hayatına resmen başladı. Daha önce yine Şili’de farklı bir kanalda yayınlanan Binbir Gece dizisi, ülke çapında büyük ilgi ve beğeni topladığı için yeniden ekranlardaki yerini aldı.

Ülkemizde de zaman zaman farklı dönemlerde Türk televizyonlarında gösterilmeye devam eden efsane dizi Güney Amerika kıtasında da büyük beğeni topladı. Şili’de yayın hayatına devam eden ve ülkenin en çok izlenen televizyon kanallarından biri olan Mega yönetimi 2014 tarihinde Türk dizilerine yatırım yapmaya karar vermişti. Bunun üzerine daha önce Şili’de yayınlanan ve reytinglerde dikkat çekici bir başarıya sahip olan Binbir Gece dizisini tekrar yayınlanama kararı alındı. Kanalda son dönemde bir başka Türk yapımı olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi yayınlanmıştı. Reyting rekorlarını alt üst eden bu dizinin final yapmasının ardından sıra yine Binbir Gece dizisine geldi.

Kanalın yöneticilerinden olan Juan Ignacio Vincent, konuya ilişkin yaptığı açıklamada dizi sektöründe sahip oldukları liderliği kimseye kaptırmadan yollarına devam etmek istedikleri için kaliteli yapımları birbiri ardına yayınlayarak izleyicilerini memnun ettiklerini dile getirdi. Başarılı oyuncular; Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in başrollerini paylaştığı Binbir Gece dizisinin uluslararası alanda dağıtımını Global Agency adlı şirket üstleniyor.

Binbir Gece Dizisinin Konusu

Türk televizyonlarında da zaman zaman kendine yer bulan ve 12 yıl aradan sonra bile izleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılanan Binbir Gece dizisinin konusu; oğlu lösemi hastası olan ve hastalığının tedavisi için yüklü miktarda paraya ihtiyacı olan bir annenin yaşadığı ikilemi gözler önüne seriyor.