Erkenci Kuş Dizisi Hayranlarının Usandığı Gerçek

Erkenci Kuş’ta Yer Yerinden Oynuyor!

Kısa sürede gösterdiği başarıyla Türk televizyon tarihinin en sevilen yapımları arasında yer almayı başaran Erkenci Kuş dizisinde taşlar yerinden oynamaya başladı. Son günlerde Erkenci Kuş dizisi hayranlarının hep bir ağızdan dile getirdiği bir sorun var… Sevilen dizide oyunculuk performansları her ne kadar muhteşem olsa da senaryo tartışılmaya başlandı. Dizinin takipçileri de sosyal medyada bu gerçeği sık sık dile getirir oldu.

Büyüklerimiz boşa dememiş; “Fazla naz aşık usandırır.” Sosyal medyada görülen tepkilere bakılırsa, reyting rekorlarını alt üst eden Erkenci Kuş dizisinde de benzer bir sorun gündeme gelmiş durumda. Nitekim dizinin başrolleri Demet Özdemir ve Can Yaman’a her ne kadar büyük bir ilgi ve hayranlık olsa da senaryonun işleyişi, akıcılığı artık can sıkmaya başlamış gibi görünüyor.

Yayın hayatına başladığı günden bu yana her geçen gün izleyici sayısını artırarak geniş kitlelere ulaşmayı başaran Erkenci Kuş dizisinde, hayranlar diziden eski tadı alamamaktan şikayetçi olmaya başladı. Sosyal medya üzerinde bu duruma sebep olarak da dizinin senaryosunun gereğinden fazla nazlı olması gösteriliyor.

Dizinin Hayranları Tepki Gösteriyor

Sevilen dizinin başrolleri Can ve Sanem’in bir türlü kavuşamaması, hayranların idealize ettiği o büyük aşkın bir türlü doyasıya yaşanamaması Erkenci Kuş dizisini bugünlere kadar taşımayı başardı. Hatta dizi reyting rekorlarını alt üst etti ve hem ulusal hem de uluslararası alanda büyük üne kavuştu. Tabi ki bu popülerlikle beraber dizinin oyuncularına da dört bir yandan ödüller yağdı. Ancak dizinin eski heyecanı kalmadığından şikayet etmeye başlayan izleyiciler, bu sorunlarını da sosyal medya üzerinden tepki göstererek dile getirmeye başladı.

Yayın hayatında Erkenci Kuş 45. bölümün de geride kalmasının ardından dizisinin senaryosunun nazlı şekilde ilerlemesine gösterilen tepki, reyting rakamlarına da yansımış durumda. Zira daha önce reyting listesinin zirvesini kimseye bırakmayan Erkenci Kuş dizisinin son üç bölümünde reyting oranlarında gözle görülür bir düşüş yaşandığı aşikar.

Sevilen dizinin hayranları sosyal medya üzerinden senaristlere tepki göstererek Erkenci Kuş dizisinde efsanevi aşkın yaşanmasını, diziye yeni karakterler eklenmesini ve aile komedisi tadında bir formata evrilmesini istiyor.