Diriliş Ertuğrul Ekrana Veda Etti Sıra Diriliş Osman’da

Ertuğrul Gazi’ye Veda

TRT ekranlarında 5 sezon boyunca sevilerek izlenilen Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin ölümü Engin Altan Düzyatan‘ın da rolünün son bulmasına sebep oldu. Dizinin başrolünde oynayan ve beş sezondur Ertuğrul Gazi karakterini canlandıran ünlü oyuncunun, projeden ayrıldığı açıklandı. Engin Altan Düzyatan, uzun süre yayında olan ve izleyicilerin de severek izlediği Diriliş Ertuğrul dizisinde yeni sezonda olmayacak. Osmanlı imparatorluğunun diriliş efsanesini anlatan öyküsüyle beğeni toplayan Diriliş Ertuğrul dizisi, önümüzdeki sezon Diriliş Osman olarak yayınlanmaya devam edecek. Diriliş Osman dizisinin de Diriliş Ertuğrul kadar ses getireceği belirtilirken, dizinin tutkunlarının merak ettiği konular arasında Engin Altan

Düzyatan’ın bundan sonra ne yapacağı konusu oluşturuyor. Diriliş Ertuğrul ile büyük bir kitleye hitap etmeyi başaran ve rolünü büyük bir ustalıkla sonlandıran Düzyatan için farklı projelere ağırlık vereceği yönünde de iddialar yer alıyor. Sanatçının yönetmenlik ve yapımcılık gibi alanlara yöneleceği yönünde konuşmalar yapılırken, eski yıllarda yaptığı fotoğrafçılıkla da ilgilenebileceği yönünde haberler magazin gündeminde konuşulan konular arasında yer alıyor.

Yönetmenliğe Mi Soyunacak?

Beş yıldır Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’ye hayat veren Engin Altan Düzyatan hakkında ortaya atılan iddialar arasında sanatçının oyunculuğa ara vereceği yer alıyor. Sanatçının hayranları sanatçının çalışmaları hakkında bilgi almak isterken sinema dünyasından bir grup ise, sanatçının kamera önünden kamera arkasına geçerek yönetmenlik yapacağı yönünde görüş bildiriyor.

Yapımcı olacağı yönünde de fikirler ortaya atılırken sanatçıdan henüz bir açıklama gelmedi. Engin Altan Düzyatan’ın geçmişinde birçok tiyatro oyununda ve sinema filmlerinde başarılı çalışmaları bulunmasına rağmen, Diriliş Ertuğrul dizisinde göstermiş olduğu performansla büyük bir çıkış yapması hayran kitlesinin de artmasını sağladı.

Hobilerine Ağırlık Verecek

1979 İzmir doğumlu olan sanatçının tiyatro sanatçılığının dışında, hobi olarak da fotoğrafçılık alanında başarılı çalışmaları bulunuyor. Edinilen bilgilere göre bir süre dizilerde yer almayacak olan oyuncu hobi olarak yaptığı fotoğrafçılığa ağırlık verecek. 2014 yılında oyuncu sevgilisi Neslişah Alkoçlar ile evlenen sanatçının Emir Aras adında bir çocuğu bulunuyor.

Yeni Çalışmaları Merak Konusu Oldu

Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezonda Diriliş Osman adıyla TRT ekranlarında yayınlanmaya devam edecek. Diriliş Osman dizisinde Osman Gazi karakterini Burak Özçivit canlandıracak. Engin Altan Düzyatan’ın gösterdiği performansı Burak Özçivit’in de göstereceği düşünülen dizinin, yeni sezonda da izleyicileri ekran başına kilitleyeceği ve sevilerek izlenileceği dizi yapımcısının verdiği bilgiler arasında bulunuyor. Tarihi dizi sevenler için en iyi Türk yapımları arasında bulunan Diriliş serisi, 5 sezon boyunca da Diriliş Osman adıyla ekranlarda olacak. Gerçekçi temaları ve kaliteli oyuncularıyla gündemden inmeyen Diriliş efsanesi Engin Altan Düzyatan’ın başrol oyunculuğundan sonra Burak Özçivit‘in Osman Gazi olarak başrol oynayacak oluşuyla devam edecek. Yine TRT ekranlarında olacağı açıklanan dizinin, Türk tarihinin karanlık yönlerine ışık tutacağı ve eski bölümlerine göre daha büyük bir kitleye hitap edeceği düşünülüyor. Tarihi dizilere ilgi gösterenler Diriliş efsanesini izlemeye devam edecekken, sanatçı Engin Altan Düzyatan’ın ise dizi oyunculuğu yapmayacağı yönünde haberler bulunuyor. Sanatçı diziden ayrılışına dair herhangi bir açıklamada bulunmamasına rağmen, yeni sezonda dizide olmayacağı dizi yapımcısı tarafından açıklandı.