Burak Özçivit Diriliş Osman Dizisinde!

Ekranların yakışıklı yüzü Burak Özçivit, Fahriye Evcen ile evliliğinin ardından çalışmalarına bir süreliğine ara vermişti. Geçtiğimiz aylarda bebekleri dünyaya gelen ünlü çift evliliklerini bebekleriyle taçlandırırken Burak Özçivit ekranlara döneceğinin de müjdesini verdi. Diriliş Osman adlı tarihi dizide Osman Gazi karakterini canlandıracağını açıklayan Burak Özçivit, hayranlarını sevindirdi. Diriliş Osman dizisinin 5 sezon boyunca ekranlarda yer alacağını açıklayan Burak Özçivit, aradığı bu rol ile televizyon ekranlarına döneceğinin sinyallerini verdi. Dizide Osman Gazi karakterini canlandıracak olan yakışıklı oyuncu, bir senedir bu projeyi beklediğini ve ekranlara ara verdiğine değeceğini açıkladı.

Bu Rolün Hakkını Burak Verir

Ünlü oyuncu Fahriye Evcen’le evlendikten sonra bebeklerinin de dünyaya gelişiyle daha mutlu bir beraberlik yaşadıklarından söz eden Burak Özçivit, Osman Gazi rolü için 1 yıldır bekliyordu. Diriliş Osman ile ekranlara dönecek olan genç oyuncu tarihi rolleri daha çok sevdiğini belirtirken, daha önce Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Malkoçoğlu rolüyle izleyicinin beğenisini kazanmıştı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde kısa bir süre yer almasına rağmen, dizinin reytinglerine damga vuran oyuncu, şimdi ise 5 sezon boyunca Diriliş Osman’a hayat verecek. Diriliş Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ, bu rol Burak’a çok yakışacak, teklifimizi kabul ettiği ve bizlerle birlikte bu projeye adım attığı için kendisine hoşgeldin diyorum açıklamasında bulunarak güzel dileklerde bulundu. Bu karakterle Burak Özçivit’in yıldızının daha çok parlayacağı bilgisi verilirken dizinin diğer karakterlerine yönelik bir açıklama yapılmadı. Osman Gazi karakteriyle ekranlara bomba gibi dönecek olan Burak Özçivit, dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Diriliş Ertuğrul’dan Sonra Diriliş Osman

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin yerini Osman Gazi’nin almasıyla dizi artık Diriliş Osman adıyla yayın hayatına devam edecek. Başrolünde Engin Altan Düzyatan‘ın oynadığı ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Diriliş Ertuğrul’un, Diriliş Osman adını almasıyla başrol oyuncusu Burak Özçivit oldu. Dizide

Engin Altan Düzyatan’ın yerini Burak Özçivit aldı. Burak Özçivit 5 sezon boyunca dizide Osman Gazi karakterini canlandırmak için anlaşma yaparken, hayranları da bu rol ile Burak’ı izleme fırsatı bulacak. Diriliş Ertuğrul’dan daha büyük bir sükse yapacağı düşünülen dizi için yeni sezon da yayın hayatına başlayacağı bildirildi. Uzun süredir ekranlardan uzak olan Burak Özçivit, bu proje ile ekranlara fırtına gibi dönüş yapıyor. Tarihi dizilerin aranılan oyuncusu başrolünde oynayacağı dizi için, izleyicileri ekranlara kilitleyecek yorumunda bulundu. Muhteşem Yüzyıl dizisinde göstermiş olduğu performans ve her sahnede aranılan yüz olmasının bu projeye dahil edilmesinde önemli bir etkiye sahip olduğunu açıklayan Özçivit, daha gerçekçi temalarda çekimleri yapılacak olan dizi için de çok güzel bir proje açıklamasında bulundu.

Diriliş Osman dizisinin 150 bölümle TRT ekranlarında yayınlanmış olan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olacağı tahmin edilirken, tarihten kesitleri net olarak ekranlara aktaracak olan dizinin son derece beğeni toplayacağı da gelen yorumlar arasında bulunuyor. Burak Özçivit’in başrol oyuncusu olarak diziye büyük katkı sağlayacağı da tüm dizi ekibinin ortak kanaatini oluşturuyor. Diriliş efsanesi yeni dizide de izleyicileri ekran başına kilitleyecek.